עמותת הדיסלקטים למימוש כישרונותיהם - 046949026

זרקור על הנעשה בעולם

 סיפורי הצלחה   לכל הסיפורים>>
 
ליאת המהנדסת
שלום קוראים לי ליאת ואני מהנדסת..סליחה אני אתקן קוראים לי ליאת ואני מהנדסת דיסלקטית ולא סתם אלא מהנדסת לחשמל ואלקטרוניקה.
קרא עוד
 
קיבלתי תעודת בגרות
זה עתה קיבלתי את תעודת הבגרות, ומרגיש אני שחלק נכבד מהשגי בתעודה זו שלכן ובזכותכן. אלמלא אתן - אינני בטוח שהייתי מצליח לקבל תעודת בגרות.
קרא עוד
 
מרכז מעיין החינוך
בשם כל המשתתפות ובשמי אבקש במכתבי זה להודות לך על הרצאתך המאלפת שפתחה ערוצי התבוננות חדשים במבטינו אל הילד החריג...
קרא עוד
 
מניסיונה של תלמידה דיסלקטית
שמי הילה ואני דיסלקטית. אני מספרת לכם את סיפורי, כי לדעתי הוא יכול להוות דוגמא להצלחה ולסייע בכך לילדים דיסלקטיים. כבר בבית הספר היסודי ראו המורים שאני לא קולטת את מיומנויות היסוד (קריאה, כתיבה).
קרא עוד
 
ההצלחה של ים
שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה. ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה,...
קרא עוד
 
מכתב מאמא
״כל המילים המקצועיות הגיעו אל ביתינו, הרגשתי כמו טרף לעכביש הנטווה בין הקורים, ״הוא איטי״, ״הוא לא מרוכז״, ״הוא רגיש״, .....
קרא עוד
 


 

 
      בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
     בלוג העמותה


ההצלחה של ים

שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה.
ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה, וגם אם נוצרה לאו דוקא המילה שהיתה כתובה זו המילה שנקראה, ניכר היה עליו שהוא מתאמץ מאוד אך ללא רצף ממשי.
בעזרתה של אביטל שהתלהבותה, החיבור שיצרה עם ים, כמו גם החיזוקים החיוביים על כל שלב קטן בדרך, והשימוש בדמיון המפותח שלו ביצירת המילים בפלסטלינה על פי הדימויים שעלו לו, אפשרו לים להתחיל לקרוא יותר ויותר ברצף.
ים סיים את כתה יא' כאשר יש ביכולתו לקרוא משפים שלמים וגם אם קרא מילה לא כפי שהיא מיד זיהה ותיקן את עצמו.
השנה היחידה הזו נתנה לו דחיפה אדירה קדימה, בסיום יב' התנדב לשנת שירות, שנה עמוסה מאוד בהדרכות של ילדים ונוער בעיר במרכז, אך בין השאר מצא זמן ועניין לכתוב סיפורים, סיפור אחד ארוך שנכתב בהמשכים, אפשר לראות את כתב היד משתפר מעמוד לעמוד, בכל חייו לא כתב כל כך הרבה כמו בכתיבת הסיפור הזה.
כמו כן כתב סיפור קצר, באחת הפעמים החליט להקריא אותו בפני כל השכבה של תנועת הנוער שדרכה יצא לשנת השירות, כ- 80 איש, ים יצר לעצמו סימנים על חצי דף A4, סימונים אלה שרק הוא יכול היה לדעת מה הם אומרים, סיפרו עבורו סיפור שלם ונתנו לו נקודות לתזכורת לספר את סיפורו בפני כל הקבוצה.
אביטל באישיותה המיוחדת והתומכת בעזרת השיטה של דיסלקציה כמתנה, נתנה לים מתנה של לראות את החוזקות שבעצמו להעריך את עצמו, וכמובן לקרוא.
לעולם אודה לה, על שנה נפלאה שנתנה דחיפה אדירה לבן שלי.
klarah@netvision.net.il  |  טלפון : 04-6949026  |  כתובת : רחוב  ששת הימים 7/283  קרית שמונה 1160103 ישראל