עמותת הדיסלקטים למימוש כישרונותיהם - 046949026

זרקור על הנעשה בעולם

 סיפורי הצלחה   לכל הסיפורים>>
 
ליאת המהנדסת
שלום קוראים לי ליאת ואני מהנדסת..סליחה אני אתקן קוראים לי ליאת ואני מהנדסת דיסלקטית ולא סתם אלא מהנדסת לחשמל ואלקטרוניקה.
קרא עוד
 
קיבלתי תעודת בגרות
זה עתה קיבלתי את תעודת הבגרות, ומרגיש אני שחלק נכבד מהשגי בתעודה זו שלכן ובזכותכן. אלמלא אתן - אינני בטוח שהייתי מצליח לקבל תעודת בגרות.
קרא עוד
 
מרכז מעיין החינוך
בשם כל המשתתפות ובשמי אבקש במכתבי זה להודות לך על הרצאתך המאלפת שפתחה ערוצי התבוננות חדשים במבטינו אל הילד החריג...
קרא עוד
 
מניסיונה של תלמידה דיסלקטית
שמי הילה ואני דיסלקטית. אני מספרת לכם את סיפורי, כי לדעתי הוא יכול להוות דוגמא להצלחה ולסייע בכך לילדים דיסלקטיים. כבר בבית הספר היסודי ראו המורים שאני לא קולטת את מיומנויות היסוד (קריאה, כתיבה).
קרא עוד
 
ההצלחה של ים
שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה. ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה,...
קרא עוד
 
מכתב מאמא
״כל המילים המקצועיות הגיעו אל ביתינו, הרגשתי כמו טרף לעכביש הנטווה בין הקורים, ״הוא איטי״, ״הוא לא מרוכז״, ״הוא רגיש״, .....
קרא עוד
 


 

 
      בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
     בלוג העמותה


המהפכה

המהפכה בחקר הדיסלקציה 

נקודת המפנה: הופעת ספרם של זוג רופאים אמריקאים*
 
כבר לפני הופעת הספר נערכו  תצפיות רבות שתיעדו את יכולות הדיסלקטים, אך אנשי מקצוע רבים ראו בממצאים תוצאות  מקריות.  אותם החוקרים הבודדים, שראו את הקשר בין המבנה המוחי המיוחד של הדיסלקטים לבין היכולות המיוחדות, לא היו מצוידים  בממצאים הנוירולוגים להוכחת השערותיהם, וגם לא בנתונים סטטיסטיים המעידים על היקף התופעה.
מכאן הויכוח "האם אינשטין היה אינשטיין למרות הדיסלקציה או כתוצאה ממנה".
ההתפתחויות החדשות במחקרי המוח,  ומחקרים חדשים על דיסלקטים בוגרים, אפשרו שילוב של הממצאים וראייה מקיפה של כל התמונה. 

 
היתרונות בדיסלקציה
 
עם הופעת הספר, התקבל ההסבר המדעי של רופאים נוירולוגים על מבנה המוח של הדיסלקטי, וכיצד הוא גורם ליכולות המיוחדות. כמו כן מצוטטים בו מחקרים סטטיסטיים, אשר מוכיחים, שאין מדובר במקרים יוצאי דופן אלא בכלל האוכלוסייה הדיסלקטית. מאז הופעת הספר וכתוצאה מפעילויות רבות של המחברים, בשיתוף פעולה של רבים וטובים אחרים, הופיעו הרבה  פרסומים בנושא. למרבה הצער בינתיים הם בעיקר באנגלית. הם מופיעים ברשת, בצורת סרטונים בyou-tube, בדיווחים מכנסים, כמו Positive Dyslexia, אשר אחת מהמצגות שהוצגו בו, תורגמה גם לעברית**. חלק מהפרסומים מוגש על-ידי מומחים, חלק מפי דיסלקטים שמספרים על קשייהם בתקופת הלימודים והצלחותיהם בחיים הבוגרים. מטרתם להראות את הצד החיובי של הדיסלקציה, לשנות את דעת הקהל ולעודד תלמידים דיסלקטיים והוריהם.   
The Dyslexic Advantage, Brock & Fernette Eide*
 
תרגום אחד העלונים שפורסמו לחלוקה חופשית
ניתן להוריד את המאמר כתמונה (ימני על התמונה ושמירה בשם) ואז להדפיסו.
klarah@netvision.net.il  |  טלפון : 04-6949026  |  כתובת : רחוב  ששת הימים 7/283  קרית שמונה 1160103 ישראל