עמותת הדיסלקטים למימוש כישרונותיהם - 046949026

זרקור על הנעשה בעולם

 סיפורי הצלחה   לכל הסיפורים>>
 
ליאת המהנדסת
שלום קוראים לי ליאת ואני מהנדסת..סליחה אני אתקן קוראים לי ליאת ואני מהנדסת דיסלקטית ולא סתם אלא מהנדסת לחשמל ואלקטרוניקה.
קרא עוד
 
קיבלתי תעודת בגרות
זה עתה קיבלתי את תעודת הבגרות, ומרגיש אני שחלק נכבד מהשגי בתעודה זו שלכן ובזכותכן. אלמלא אתן - אינני בטוח שהייתי מצליח לקבל תעודת בגרות.
קרא עוד
 
מרכז מעיין החינוך
בשם כל המשתתפות ובשמי אבקש במכתבי זה להודות לך על הרצאתך המאלפת שפתחה ערוצי התבוננות חדשים במבטינו אל הילד החריג...
קרא עוד
 
מניסיונה של תלמידה דיסלקטית
שמי הילה ואני דיסלקטית. אני מספרת לכם את סיפורי, כי לדעתי הוא יכול להוות דוגמא להצלחה ולסייע בכך לילדים דיסלקטיים. כבר בבית הספר היסודי ראו המורים שאני לא קולטת את מיומנויות היסוד (קריאה, כתיבה).
קרא עוד
 
ההצלחה של ים
שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה. ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה,...
קרא עוד
 
מכתב מאמא
״כל המילים המקצועיות הגיעו אל ביתינו, הרגשתי כמו טרף לעכביש הנטווה בין הקורים, ״הוא איטי״, ״הוא לא מרוכז״, ״הוא רגיש״, .....
קרא עוד
 


 

 
      בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
     בלוג העמותה


מתמטיקאי ש"לא היה לו סיכוי להצליח"

דף הבית >> דיסלקציה ומתמטיקה >> מתמטיקאי ש"לא היה לו סיכוי להצליח"

מתמטיקאי דיסלקטי צעיר מספר את סיפורו החל מהשנים הראשונות של ילדותו המאושרת, דרך שנות בית הספר בהן הוא נחשב בעל יכולת נמוכה מהממוצע והתנחלותו בהתאם, עד לפגישתו עם מורה שגילה את הפוטנציאל הטמון בו ועזר לו למצוא את דרכו ולהגיע לדוקטורט במתמטיקה.

 מספר ציטוטים משמעותיים.
הסיפור כולו מובא במאמר: "התייחסות אישית לדיסלקציה"


ילד קטן ומאושר
ילד קטן ומאושר
 "לפני התחלת לימודי ביליתי את רוב זמני בניסיון לגלות דברים הקשורים לטבע או לטכנולוגיה... ותרתי אחרי חיות וצמחים מעניינים בכל סביבה שהזדמנתי בה."
 

שנים ראשונות בבית ספר - רוב המורים לא נותנים סיכוי שנים ראשונות בבית הספר – רוב המורים לא נותנים סיכוי:
 בגיל עשר, בגלל בעיות קריאה וכתיבה "שיבצו אותי לכתה איטית, שם למדתי מעט מאוד דברים שעניינו אותי, וביליתי את רוב זמני בתרגולים חוזרים של מיומנויות פשוטות."
"פסיכולוגית מביה"ח פטרבורו,(ששימשה כמורה מתקנת) ...הייתה משוכנעת שחיוני עבורי לדעת את העובדה שאני בעל אינטליגנציה נמוכה. אם כי לדעתה הדבר לא ימנע ממני לחיות חיים מאושרים…"
 הצלחנו ליצור קשר עם ... פרופסור אוליבר זנגוויל מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת קמבריד'ג . לא היה לו כל קושי לראות שאני מאוד אינטליגנטי. "
 

ביס תיכון- בזכות מורים טובים הצלחה במתמטיקה בי"ס תיכון - בזכות מורים טובים התחיל להצליח במתמטיקה:
"... אחד ממורי למתמטיקה הבין שהמתמטיקה משעממת אותי לא מפני שלא יכולתי להתמודד אתה, אלא בגלל שהיא לא מעמידה בפני אתגר, וכך העלו אותי לאחת הקבוצות הטובות... ואחרי זמן קצר התעניינתי במתמטיקה יותר מאשר בביולוגיה או בכימיה... תוך זמן קצר הייתי אחד המתמטיקאים הטובים בבית הספר כי היה לי קל מאוד ללמוד מתמטיקה... זמן קצר אחרי שהתקדמתי מעבר לחשבון פשוט יכולתי להתחיל ללמוד גם פיסיקה.

 כסטודנט - הצלחות מרשימות כסטודנט בקולג':
 שנותיו בלימודים האוניברסיטאיים עברו עליו בין הצלחות מרשימות לבין התמודדויות לא קלות.
 כמרצה למתמטיקה בקולג בלונדון כמרצה מצליח למתמטיקה באוניברסיטה:
 "שלוש וחצי שנים אחרי קבלת החברות הייתי מרצה למתמטיקה ביוניברסיטי קולג' של לונדון." .."עדיין  יש לי בעיות קשות בקריאה ובכתיבה, אבל פיתחתי מספר גדול של אסטרטגיות התמודדות המאפשרות לי לעשות כל דבר הצפוי מאדם רגיל במעמדי, למרות שזה דורש ממני הרבה יותר מאמץ בהשוואה לאחרים."


"מגיל צעיר חשתי שיש הרבה דברים שקל לחשוב עליהם בדרך בלתי מילולית.  .. תוך זמן קצר מצאתי שקל לי לפתח תמונה במוחי ולפעול על-פיה...."
"לגביי תמונות מופשטות ושרטוטים חשובים יותר ממילים... "
"... עבור רבים מהם (מהמתמטיקאים) דרך כלשהי של וויזואליזציה חשובה, ואינטואיציה עמוקה כלשהי הכרחית."
 

המאמר פורסם בשנת 1988 כשג'אנסונס תואר כמתמטיקאי צעיר ומצליח. היום הוא מתמטיקאי - כנראה כבר לא כל כך צעיר – אבל לפי פרסומיו שמופיעים באינטרנט, בהחלט מצליח.


לסיום:
כותרת אחת מעשרות הפרסומים המקצועיים של Dr. Kalvis M. Jansons, מתמטיקאי אשר נאמר לו על-ידי פסיכולוגית ש-"חיוני עבורו לדעת את העובדה שהוא בעל אינטליגנציה נמוכה."
שימו לב! המאמר נכתב בשנת 2003, עד שנת 2013 צוטט ב-80 מאמרים מקצועיים.
 
 

Persistent angular structure: new insights from diffusion MRI data. Dummy version‏

KM Jansons, DC Alexander - Information Processing in Medical Imaging, 2003‏ - Springer‏

צוטט על ידי 80 מאמרים  
(מהאינטרנט)

klarah@netvision.net.il  |  טלפון : 04-6949026  |  כתובת : רחוב  ששת הימים 7/283  קרית שמונה 1160103 ישראל