עמותת הדיסלקטים למימוש כישרונותיהם - 046949026

זרקור על הנעשה בעולם

 סיפורי הצלחה   לכל הסיפורים>>
 
ליאת המהנדסת
שלום קוראים לי ליאת ואני מהנדסת..סליחה אני אתקן קוראים לי ליאת ואני מהנדסת דיסלקטית ולא סתם אלא מהנדסת לחשמל ואלקטרוניקה.
קרא עוד
 
קיבלתי תעודת בגרות
זה עתה קיבלתי את תעודת הבגרות, ומרגיש אני שחלק נכבד מהשגי בתעודה זו שלכן ובזכותכן. אלמלא אתן - אינני בטוח שהייתי מצליח לקבל תעודת בגרות.
קרא עוד
 
מרכז מעיין החינוך
בשם כל המשתתפות ובשמי אבקש במכתבי זה להודות לך על הרצאתך המאלפת שפתחה ערוצי התבוננות חדשים במבטינו אל הילד החריג...
קרא עוד
 
מניסיונה של תלמידה דיסלקטית
שמי הילה ואני דיסלקטית. אני מספרת לכם את סיפורי, כי לדעתי הוא יכול להוות דוגמא להצלחה ולסייע בכך לילדים דיסלקטיים. כבר בבית הספר היסודי ראו המורים שאני לא קולטת את מיומנויות היסוד (קריאה, כתיבה).
קרא עוד
 
ההצלחה של ים
שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה. ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה,...
קרא עוד
 
מכתב מאמא
״כל המילים המקצועיות הגיעו אל ביתינו, הרגשתי כמו טרף לעכביש הנטווה בין הקורים, ״הוא איטי״, ״הוא לא מרוכז״, ״הוא רגיש״, .....
קרא עוד
 


 

 
      בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
     בלוג העמותה


חוק המצוינות בארצות הברית מקדם את חקר הדיסלקציה

דף הבית >> עלוני חדשות הדיסלקציה >> חוק המצוינות בארצות הברית מקדם את חקר הדיסלקציה

חדשות הדיסלקציה מארצות הברית

משפטים אחדים מתוך מסמך של הקונגרס מה- 5.2.2016 שנחתם ע"י הנשיא ב- 18.2.2016:

קיצור הכותרת: "חוק המצוינות וההתקדמות במחקר הדיסלקציה"

ממצאים: לא פחות מ- 1 מתוך 6 ילדי בית ספר באמריקה עשויים להיות דיסלקטיים.

הקרן הלאומית למדע תממן מחקר מדעי של לקויות הלמידה, כולל דיסלקציה, כגון זיהוי מוקדם של ילדים עם דיסלקציה, השתלמות מקצועית של מורים ואנשי ניהול של תלמידים דיסלקטיים, תוכניות לימודים ועזרי למידה נחוצים לילדים דיסלקטיים, יישום והערכה של שיטות התערבות מצליחות.

הקרן הלאומית למדע תקדיש לא פחות מ- 5,000,000 $ למחקר המתואר (הכוונה למחקר של לקויות הלמידה בכלל) ומתוך זה לא פחות מ- 2,500,000 $ למחקר הדיסלקציה, לכל אחת משנות התקציב 2017 עד 2021 .     

(למקור המלא בשפה האנגלית: https://www.govtrack.us/congress/bills/114/hr3033/text )

  

לדיסלקטים, הורים ומורים:

חמישה שלבים בדרך לפיתוח זהות דיסלקטית חיובית*    (April 26th, 2015)

הכרה יסודית שאתה שונה

 1.  השלב הראשון כרוך בהכרה היסודית שבמובנים מסוימים אתה שונה  מרוב האנשים האחרים:  אתה לומד שונה,אתה מתפתח בדרך שונה ובקצב שונה, 'החבילה הסטנדרטית' של הנחות עליהן בנויה מערכת החינוך לא ממש מתאימה לך. בדרך כלל יש לך הרגשה, שגם אחרים רואים שאתה שונה. אתה עדיין לא מבין למה אתה שונה, אבל אתה שם לב שמתרחש כאן משהו חשוב.  

 

2.   תיוג דיסלקציההשלב השני הוא שלב התיוג. זה קורה כאשר – לפעמים אחרי שורה ארוכה של מבחנים ומומחים – יתנו לשוני שלך את השם 'דיסלקציה'. לעתים קרובות זה בא אחרי תקופה ארוכה של חיפושים, אי-ודאות ושמות אחרים.


3.   השלב השלישי הוא הבנה והשלמה עם התווית. 'הבנה והשלמה' פירושן להיות מודע מה המשמעות של 'להיות דיסלקטי' בנוגע לסוגי הדברים שאמורים לגרום לך קשיים, ולהיות מודע לסוגים של סיוע שלהם תהיה זקוק כדי להתגבר על הקשיים. שלב זה מחייב לעתים קרובות את השגת סוגי התערבויות שאתה זקוק להם, והשלמה הדרגתית עם נחיצותם.

4.   בשלב הרביעי אתה צריך לפתח סוג של 'מודעות עצמית' עליה דיברו המחברים במאמר אחר. הם משתמשים במושג סיווג וסידור (compartmentalization) על-מנת לתאר את תהליך הדירוג של האתגרים במקומם הראוי, כדי למזער את השפעתם השלילית. המטרה בשלב זה היא 'למזער חולשות ולהגביר תחומי חוזק'. במלים אחרות, להתמקד ביכולותיך החיוביות. בדרך זו אתה מתחיל לרכז את זהותך האישית ביכולות ולא בחסרונות.

 

5.   מודעות עצמיתהשלב החמישי הוא ה'תפנית'. לדברי המחברים רק מעטים מהמרואיינים הגיעו לשלב זה. כאן אתה מתחיל לנוע מעבר לקבלה ומזעור של השפעת היותך שונה, לזיהוי הפוטנציאל והצד החיובי ששונות זאת יכולה להביא לחייך. זה כולל שני סוגים של ערכים. ראשית, הערך שהפקת מתהליך ההתמודדות עם השונות שלך, שנית, היתרונות הגלומים בשונויות אלה עצמן.     

*תורגם מהבלוג של Dyslexic Advantage באדיבות: Frostig Center

http://www.dyslexicadvantage.org/positive-dyslexic-identity

 

 

הארגון "יתרון שבדיסלקציה" על עצמו:

תפנית - זו מהותו של הארגון "היתרון שבדיסלקציה"

 

לעזור לאנשים לזהות דיסלקטיים, להבין ולהפיק תועלת מהשוני שלהם, זה לב-ליבו של הארגון  "היתרון שבדיסלקציה" (Dyslexic Advantage).    יש ראיות רבות המקשרות דימוי עצמי לביטחון עצמי, להישגים, לסיפוק מהחיים, לקשרים חברתיים ולרווחת חיים באופן כללי. ידוע שבעבר דיסלקציה התקשרה עם הערכה עצמית ודימוי עצמי ירודים. זאת כתוצאה ישירה מחוסר יכולתנו להבין מה מהותה של דיסלקציה.

על-ידי הבנת הערך של המוח הדיסלקטי, הארגון "היתרון שבדיסלקציה" מבקש לא רק לעזור לאנשים דיסלקטיים להרגיש יותר טוב, אלא גם לחיות חיים טובים יותר, יצירתיים יותר, מקושרים יותר, המגשימים את עצמם.

בעבודה משותפת, אנו יכולים להפוך את ההבנה המהפכנית הזאת, למובן המקובל של המילה דיסלקציה.     

 

klarah@netvision.net.il  |  טלפון : 04-6949026  |  כתובת : רחוב  ששת הימים 7/283  קרית שמונה 1160103 ישראל