עמותת הדיסלקטים למימוש כישרונותיהם - 046949026

זרקור על הנעשה בעולם

 סיפורי הצלחה   לכל הסיפורים>>
 
ליאת המהנדסת
שלום קוראים לי ליאת ואני מהנדסת..סליחה אני אתקן קוראים לי ליאת ואני מהנדסת דיסלקטית ולא סתם אלא מהנדסת לחשמל ואלקטרוניקה.
קרא עוד
 
קיבלתי תעודת בגרות
זה עתה קיבלתי את תעודת הבגרות, ומרגיש אני שחלק נכבד מהשגי בתעודה זו שלכן ובזכותכן. אלמלא אתן - אינני בטוח שהייתי מצליח לקבל תעודת בגרות.
קרא עוד
 
מרכז מעיין החינוך
בשם כל המשתתפות ובשמי אבקש במכתבי זה להודות לך על הרצאתך המאלפת שפתחה ערוצי התבוננות חדשים במבטינו אל הילד החריג...
קרא עוד
 
מניסיונה של תלמידה דיסלקטית
שמי הילה ואני דיסלקטית. אני מספרת לכם את סיפורי, כי לדעתי הוא יכול להוות דוגמא להצלחה ולסייע בכך לילדים דיסלקטיים. כבר בבית הספר היסודי ראו המורים שאני לא קולטת את מיומנויות היסוד (קריאה, כתיבה).
קרא עוד
 
ההצלחה של ים
שמענו על השיטה של דיסלקציה כמתנה וגם ניסינו אותה בעצמנו עם ים כשהיה בן 7 בכתה ב', אך ללא הצלחה. ים הגיע לאביטל כשהוא בן 15 מתקשה ביותר בקריאה, היה קורה הברה הברה וגם כך לא תמיד נוצרה מילה,...
קרא עוד
 
מכתב מאמא
״כל המילים המקצועיות הגיעו אל ביתינו, הרגשתי כמו טרף לעכביש הנטווה בין הקורים, ״הוא איטי״, ״הוא לא מרוכז״, ״הוא רגיש״, .....
קרא עוד
 


 

 
      בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
     בלוג העמותה


על דיסלקציה והצלחה

על כמה דיסלקטים מפורסמים בעולם המדע, הטכנולוגיה ועוד...

על איינשטיין ידוע שהתחיל לדבר מאוחר. אחותו מאיה מספרת על תשובותיו שבאו לאט, אבל העידו על הבנה עמוקה במתמטיקה. על טעויות חשבון רבות, ובו בזמן הבנה ברורה של העקרונות החשובים. היו לו בעיות קשות בזכירת חומר מילולי אבל הצטיין בחשיבה מופשטת, פילוסופית. את הישגיו המדעיים אין צורך לפרט.

מיכאל פרדיי אולי מפורסם פחות, אבל הוא פיתח את המנוע החשמלי הראשון, ופיתח רעיונות מקוריים בתורת החשמל והמגנטיות. הוא מעיד על עצמו, שלא היה מצליח להתקדם באמצעות קריאה בלבד. כדי להפנים משהו באמת, היה עליו לראות אותו. כפי שמדענים אחרים מעידים עליו: "הוא חש את האמיתות" ו-"היתה לו אינטואיציה ללא טעויות"

אדיסון, ממציא הנורה החשמלית, מספר על זכרונו החלש ביותר ועל כך, שאביו חשב שהוא טיפש והוא כמעט הסכים אתו. אבל אדיסון היה זה שהמציא את הפטפון וגם את מקרן הסרטים.

על לאונרדו דה ווינצ'י נכתב, שהוא השתמש ב"צורות איות מוזרות" ללא עקביות. הוא לא רק היה צייר ופסל, גם בהמצאותיו הרבים הוא השתמש בשרטוטים וציורים ככלי תכנון עיקרי. הוא היה מסוגל כנראה לסובב בדמיונו עצמים תלת-ממדיים, יכולת מיוחדת המיוחסת בעיקר לדיסלקטים.
כל אלה, מלבד אינשטיין, לא היו מודעים לדרך החשיבה המיוחדת שלהם. לעומתם, אישיות לא פחות מפורסמת אמנם לא בתחום המדעי, היה בהחלט מודע, וגם לא התבייש בכך.

נלסון רוקפלר (1908-1979) היה סגן נשיא ארצות הברית בתקופתו של פורד.
הוא אחד מאותם האנשים המפורסמים הנדירים שלא הסתיר את היותו דיסלקטי.
כמה עצות מפיו לדיסלקטים, במיוחד לילדים, כמו שהופיעו ב-TV Guide .
נלסון רוקפלור לא הסתיר את עובדת היותו דיסלקט, מוכש
המסר שברצוני להעביר לילדים דיסלקטיים, לפי התנסותי האישית:
אל תקבל את הדעה של אף אחד לפיה אתה עצלן, טיפש או מפגר. אולי אתה דווקא יותר נבון מילדים אחרים בגילך. זכור: לאיינשטיין, ולעוד מספר רב של אנשים מפורסמים וחשובים, היו בעיות קשות בקריאה. אתה יכול ללמוד להתמודד עם המגבלה שלך, והיא יכולה להיהפך דווקא ליתרון שלך.
אני יודע מה עובר על ילד דיסלקטי – התסכול, שאתה לא יכול לעשות את הדברים שילדים אחרים עושים בקלות, ההשפלה להיראות לא כל-כך נבון, כשהדבר כלל וכלל לא נכון.
 

את ניסיוני האישי כיצד להתמודד עם הדיסלקציה אפשר לסכם בעצות הבאות:

 

  • קבל את העובדה שיש לך בעיה – אל תנסה להסתיר אותה
  • אל תסכים לרחם על עצמך
  • זכור: אין לך תרוץ – יש לך אתגר
  • עבוד קשה ולמד חשיבה ממושמעת – יכולת ריכוז מוחלט
  • ו- לעולם אל תוותר !!!

תורגם מתוך הספר:( Fleming E. 1984)
Believe the Hart
Strawberry Hill Press p. 40
klarah@netvision.net.il  |  טלפון : 04-6949026  |  כתובת : רחוב  ששת הימים 7/283  קרית שמונה 1160103 ישראל